Gulyás Michelle ismét világkupa-sikert aratott Kairóban!

2024. március 20.

Március 4 és 9. között került sor az idei első világkupa versenyre, melyet ezúttal is Egyiptom rendezett Kairóban. Remek emlékeink vannak a helyszínről, hiszen tavaly Gulyás Michelle nyerni tudott, míg Bőhm Csaba ezüstérmet szerzett, így bizakodva vártuk a hét eseményeit.

Kisebb hidegzuhanyként azonban mind a hölgyek, mind az urak versenyében már a kvalifikációs kör során komoly nevektől búcsúztunk: az EB bronzérmes Simon Sarolta, a 18 esztendős, tavaly felnőtt világbajnoki döntős Bauer Blanka, valamint az alig egy hónapja országos bajnokságot nyerő 2022-es junior világbajnok Koleszár Mihály sem tudta elődöntőbe verekedni magát. A nőknél így a Gulyás Michelle, Guzi Blanka páros, a férfiaknál pedig a Bőhm Csaba, Bereczki Richárd, Szép Balázs trió jutott 36 közé – de tegyük azért hozzá, hogy összesen több mint 170 versenyző állt ezúttal rajthoz, ezért is szórt ennyire az első kör.

Az elődöntőben aztán a magyar lányok szendvicsbe fogták a mezőnyt. Ez egyrész hatalmas örömhír volt, mert Michelle nagyszerű tusokkal megnyerte a körvívást, de ugyanakkor bánkódásra is okunk lett, mert Blanka viszont így harminchatodik helyen folytathatta a küzdelmet. A későbbi számokban egyre lépdelt felfelé, és csoportjában egészen a 14. helyig kapaszkodott, de még 23 pont hiányzott volna neki a döntőhöz. Michelle ugyanakkor rutinszerű csütörtököt produkált, és magabiztosan várhatta a szombati döntőt. A fiúknál is vegyes érzelmekkel nézhettünk a hétvége elé: mindhárman bejutottak ugyanis a legjobb 18-ba, de egyikük sem vívott kiemelkedőt, így tudható volt, hogy a maradék négy tusában egészen kiválót kell majd teljesíteniük ahhoz, hogy előkelő helyeket fogjanak a fináléban.

Gulyás Michelle számításait viszont alighanem csakis egy rossz lovaglás húzhatta volna keresztbe, ő azonban egyetlen verőhibával szállhatott le hátasáról, és fél kezét már ekkor a trófeára tehette. És nem kellett sokat várni arra sem, hogy két kézzel is megtehesse ezt, megnyerte ugyanis a bónusz vívást, majd negyedik helyen pont annyit úszva, hogy friss maradjon a laser-runra, tökéletesen beosztotta előnyét, hogy 2023 után gyakorlatilag címet védve, 2024-ben is világkupa sikerrel kezdte a nemzetközi szereplést! Michelle így egy OB és egy VK arannyal a nyakában, a lehető legjobban indította el az olimpia évét.

A férfiak aztán bele is kezdtek a korábban említett szombati bravúrozásba: Ricsi és Balázs is hibátlanul lovagolt, Csabi egyet vert. A bónusz vívás során a hármójuk közül legrosszabb rangsorolót teljesítő Bazsi ötöt is szúrt, Csaba egyet. Úszáson Ricsi teljesített legközelebb saját maximumához, Csabi és Balázs másodperceket hagyott benne, hogy a medencéből kimászás után alig tíz perccel rajtoló laser-runban kamatostul hozzák azokat vissza. Ez meg is történt, mindketten a mezőny legelejébe kombiztak, Csaba ötödik, Balázs hetedik lett. Ricsi is remekül helytállt, és kilencedik helyen ért célba, így mindhárom magyar a döntő első felében zárt. Csabi ráadásul ezzel, valamint korábbi eredményeivel Michelle mellé került arra a jelenleg kétszemélyes listára, akik biztosan indulhatnak majd az idei világbajnokságon – mely az olimpia után a szezon második legfontosabb versenye lesz.