A szakosztályok részére szervezett edzőképzést a Magyar Öttusa Szövetség, ahol több érdekes téma került megvitatásra.
Elsőként Pécsi Gábor tartott történelmi visszatekintést egészen a kezdetektől az ókor öttusájáig. Érdekességként említette meg, hogy Pierre de Coubertin fejében már a legelejétől felmerült egy gyorsított versenyforma lebonyolítása, így nem is elképzelhetetlen a jelenlegi szabályváltoztatást, mivel 120 évvel ezelőtt is már 1 öltözéssel szerették volna lebonyolítani az öttusát.
A második előadást Geleta Károly „Az én öttusám” témája folytatta. Itt szó esett különböző edzésmódszertanokról, egy újfajta szemléletről. Fontosnak tartja, hogy már egészen kis korban bemutató jelleggel, de minden szakágát gyakorolják a gyerekek az öttusának. A lovasképzést megelőzően tornafeladatok gyakorlásával készíteni elő a mozgásformát, ezzel sajátíthatnák el a gyerekek a lovas szakág alapjait.
A következő előadást a Synlab prezentálta, mely céggel az olimpiára való felkészülésnél már dolgozott együtt a Szövetség és ezt a közös munkát a jövőben is szeretnénk folytatni egy sokkal tudományosabb formában. Szentmihályi István a SYNLAB Sportdiagnosztikai Üzletágának kereskedelmi és operatív vezetője kezdte és vezette fel a munkájuk alapjainak bemutatását, illetve működésük célját, majd Szász Máté biológus, a SYNLAB Sportdiagnosztika Üzletág szakmai vezetője elemezte az öttusasporthoz szükséges mérések jelentőséget.
A képzés befejezéseként Kármán Sándor, versenyigazgató beszélt a UIPM lovasbizottságában betöltött szerepéről, illetve az öttusasport lovasszakágát érintő változásokról. Gallai István főtitkár pedig vázolta a sportágat érintő új formációs rendszert, illetve a versenyrendszer nemzetközi és hazai változásainak főbb elemeit.
Forrás: a Magyar Öttusa Szövetség facebook oldala
2021.10.05.