Születésnapok ma
 

„Élen a tanulásban, élen a sportban” díjak

A budapesti Városháza dísztermében három kategóriában harminckét fiatal fővárosi sportoló vehette át az „Élen a tanulásban, élen a sportban” díjat. Az 50. évfordulóját ünneplő elismerés általános iskolásoknak, középiskolásoknak, valamint egyetemistáknak és főiskolásoknak járt.

A díjat, 1969-es megalapítása óta olyan legendás sportolók vehették át, mint Egerszegi Krisztina, Gyarmati Andrea, Magyar Zoltán, Nagy Tímea, Regőczy Krisztina, Sallay András vagy Taróczy Balázs.

Az ünnepség elején Gy. Németh Erzsébet humán területekért felelős főpolgármester-helyettes  köszöntőbeszédében kiemelte a példaképek fontosságát, a díjazottakat nemzedékük zászlóshajóiként emlegette, és örömmel nyugtázta, „birtokában vannak a tudásnak, miszerint a szellem és test együtt legyőzhetetlen”.

Először az általános iskolai teljesítményekért kapta meg oklevelét húsz sportoló, majd még mielőtt a középiskolai, valamint egyetemi és főiskolai eredményekért jutalmazták a tíz, illetve két diákot, a Budai Akrobatikus Sportegyesület akrobatikus tornabemutatóval, a Face Team Sportszínház labdazsonglőrködéssel kápráztatta el a közönséget.

A díjátadók közt Danada Judit, a Főpolgármesteri Hivatal sportosztályának vezetője mellett, Gera Zoltán, a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság budapesti nagykövete is jelen volt. Az U21-es labdarúgó-válogatott szövetségi edzője gratulált a díjazottaknak, beszélt a fővárost érintő jövő évi felnőtt-, és a 2021-es U21-es kontinensbajnokságról, majd bemutatta annak nemzetközi kabalafiguráját, Skillzyt.

Az ünnepség állófogadással ért véget, ahol a sportolóknak és kísérőiknek lehetőségük nyílt jó hangulatban találkozni, beszélgetni egymással.

A 2018/19-ES ÁLTALÁNOS ISKOLAI EREDMÉNYEK ALAPJÁN DÍJAZOTT SPORTOLÓK
(Név, évfolyam, oktatási intézmény – sportág)
Babinyecz Anna , 7., Kazinczy Ferenc Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola – atlétika
Basa Lili, 8., Budapest XIV. ker. Liszt Ferenc Általános Iskola – öttusa
Boros Barbara Anna, 6., László Gyula Gimnázium és Általános Iskola – öttusa, atlétika
Budaházy Ambrus, 7., Kandó Téri Általános Iskola – vívás
Erdős Judit Eszter, 7., ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium – atlétika
Gábor Áron, 8., Szabadság Sugárúti Általános Iskola – cselgáncs
Gyóni Maksa Levente, 6., Zuglói Hajós Alfréd Német-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – atlétika
Hepp Marcell, 7., Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – atlétika, öttusa
Juhász Barbara, 6., Budapest XV. Kerületi Kossuth Lajos Általános Iskola – szinkronúszás
Kovácsi Sára Kata, 6., Kőbányai Kada Mihály Általános Iskola – vívás, sakk
Lakk Zsombor József, 8., Kispesti Gábor Áron Általános Iskola – cselgáncs
Máté-Tóth Boglárka, 7., Babits Mihály Gimnázium – öttusa, atlétika
Máté-Tóth Nóra, 5., Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Öttusa – atlétika
Pánovics Vivien 5,., Budapest XV. kerületi Kossuth Lajos Általános Iskola – cselgáncs
Persányi Barnabás, 8., Toldy Ferenc Gimnázium – sakk
Pintér Bulcsú, 7., Berzsenyi Dániel Gimnázium – cselgáncs
Pleszkáts Dóra Barbara, 6., Zuglói Hajós Alfréd Német-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – fitnesz

Rajcsányi Boldizsár, 6., Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium – öttusa, úszás
Takács Fanni, 7., ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium – művészi tánc
Tőrincsi Lilla, 5., Zuglói Herman Ottó Tudásközpont Általános Iskola – öttusa, triatlon, úszás
A 2018/19-ES KÖZÉPISKOLAI EREDMÉNYEK ALAPJÁN DÍJAZOTT SPORTOLÓK
Bakó Oszkár, 11., Budapest XIV. kerületi Teleki Blanka Gimnázium – asztalitenisz
Barczikay Ákos, 9., Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium – cselgáncs
Jenei Enikő, 9., Budapest XX. Kerületi Kossuth Lajos Gimnázium – kajak
Komáromi Krisztina Panna, 10., ELTE Randóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium – sportlövészet
Kőhler Zsuzsanna, 11., Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium – cselgáncs
llosvay Beatrix Nikolett, 9., Budapest VI. kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium – fitnesz
Negyeliczky Barna Brúnó, 9., Budapest II. kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium – szörf
Tremmel Flóra, 12., Budapest XIV. kerületi Szent István Gimnázium – evezés
Varga Ádám, 12., Budapest XII. kerületi Ady Endre Gimnázium – kajak
Varga Virág Judit, 11., Budapesti Madách Imre Gimnázium – aerobik
A 2018/19-ES EGYETEMI ÉS FŐISKOLAI EREDMÉNYEK ALAPJÁN DÍJAZOTT SPORTOLÓK
Mógor Boglárka, 1. évfolyam, Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar – atlétika
Polivka Dóra, Msc 2. évfolyam, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – evezés

2019.12.18.

 

Friss hírek

Októberben lehet az öttusa ob, még napirenden van a vb-rendezés

Októberben lehet az öttusa ob, még napirenden van a vb-rendezés

A Magyar Öttusa Szövetség (MÖSZ) szeretné megrendezni a tavasszal elhalasztott felnőtt országos bajn...

Pierre de Coubertin Ifjúsági Kupa 2022-ben

Pierre de Coubertin Ifjúsági Kupa 2022-ben

2019 elejétől a nemzetközi öttusaszövetség (UIPM) egy olyan új forma létrehozásán dolgozik az Ifjúsá...

Elmarad a UIPM kongresszus és az ifjúsági vb is

Elmarad a UIPM kongresszus és az ifjúsági vb is

A Nemzetközi Öttusaszövetség (UIPM) nem rendezi meg idei kongresszusát, és a szervezet végrehajtó bi...

VERSENYKIÍRÁS LASER RUN ZÁRÓ VERSENY IDŐRENDJE 2020. JÚLIUS 25.

VERSENYKIÍRÁS LASER RUN ZÁRÓ VERSENY IDŐRENDJE 2020. JÚLIUS 25.

Ideje: 2020. július 25. Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eredményhirdetés: azonnal a helyszín...

Képgaléria

New Format tesztverseny a Beach Sport Fesztiválon/FOTÓK Benedek Ferenc búcsúztatása/Galéria Fotók/Photos/Peridot Indoor Competition 2020 Peridot Fedett pályás verseny 2020 sajtótájékoztató Várpalotai Olimpiai Baráti Kör kiállítása